14 Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
25-29 kwietnia 2014
f

Polecamy na festiwalu

FINAŁ Z OPERĄ

Opera w 3 aktach: "Kserkses" Georga Friedricha Händla w wykonaniu artystów z Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, uświetniła zakończenie tegorocznego Festiwalu (29 kwietnia). więcej »

ELEGANCKO NA ROWERACH

550 osób wzięło udział w Eleganckiej Rowerowej Masie Krytycznej (26 kwietnia), imprezie towarzyszącej Festiwalu zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rowerowy Toruń. więcej »

FESTIWAL NA WYSTAWACH

W programie Festiwalu znalazły się wystawy z różnych dziedzin nauki: historii, informatyki, sztuki, techniki i teologii. Wśród nich pokaz interaktywny o Całunie Turyńskim i odkryciach naukowych, który można było zobaczyć na Wydziale Teologicznym (26-29 kwietnia). więcej »

PIORUN W TRAMWAJU

O tym, co się stanie, jeśli w tramwaj lub sieć trakcyjną uderzy piorun można było przekonać się 26 kwietnia na pokazie pirotechnicznym z wykładem w zajezdni tramwajowej MZK w Toruniu. więcej »

WIOLONCZELOWY POJEDYNEK

Wyjątkowy koncert: Combattimento, czyli pojedynek na dwie wiolonczele odbył się 26 kwietnia w toruńskim Muzeum Okręgowym.

więcej »

(NIE)ZWYKŁA CODZIENNOŚĆ

Widowisko naukowe, przygotowane przez studentów UMK, którego uczestnicy wyruszyli w podróż po codziennych (nie)zwykłych wydarzeniach odbyło się w sobotę i poniedziałek festiwalowy.

więcej »

NOBEL 2013 Z EKONOMII

28 kwietnia odbył się ostatni z Wykładów Noblowskich: o Nagrodzie Nobla 2013 z dziedziny ekonomii opowiedziała prof. Magdalena Osińska (o godz. 18:00 w Collegium Maximum). więcej »

SMAKOWITE HISTORIE

Smakowicie było na wykładzie z pokazem kulinarnym o tajemnicach najstarszej toruńskiej książki kucharskiej zorganizowanym przez historyków z UMK w niedzielę 27 kwietnia. więcej »

DOOKOŁA KRAWATA

W "85 węzłów dookoła krawata" zabrali wszystkich chętnych w dniu 26 kwietnia naukowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki. Teorię połączyli oni z praktyką. więcej »

LEKCJA ANATOMII

Do udziału w podróży śladem tajemnic ludzkiego ciała, czyli imprezie pt. Theatrum Anatomicum zapraszał 28 kwietnia Zespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie. więcej »

PRZYGODA Z NAUKĄ

Namiot przygód gościł na Rynku Staromiejskim w Toruniu w weekend festiwalowy 26 i 27 kwietnia. więcej »

NOBLIŚCI NA FESTIWALU

Po raz drugi na Festiwalu pojawił się cykl wykładów noblowskich o Nagrodach Nobla przyznanych w 2013 roku.

więcej »

EUROPA WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO

Panel z udziałem znakomitych historyków: prof. Jerzego Kłoczowskiego i prof. Janusza Tazbira otworzył tegoroczną edycję Festiwalu 25 kwietnia. więcej »

Partnerzy festiwalu:
Partnerzy Festiwalu
Patronat medialny:
Patronat medialny
Sponsor główny:
Sponsor główny
Partner strategiczny:
Partner strategiczny
Mecenas Festiwalu:
Mecenas Festiwalu
od 2005 roku
Biuro Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki: ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń, tel. 56 611 49 32, festiwal@umk.pl