17. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
21-25 kwietnia 2017
f

Polecamy na festiwalu

„Bal w Operze” na finał Festiwalu

, [fot. Andrzej Romański] Na zakończenie 17. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki artyści Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprezentowali „Bal w Operze” Richarda Heubergera.

„Bal w Operze” (libretto wg komedii „Trzy różowe domina” A. Delacoura i A. Hennequina - V. Leon i H. von Waldberg) to operetka w trzech aktach napisana przez austriackiego kompozytora Richarda Heubergera. Prapremiera odbyła się 5 stycznia 1898 roku w Wiedniu, a premiera polska zaledwie pół roku później w Warszawie.

Rzecz rozgrywa się w ciągu dwóch dni w Paryżu podczas karnawału. Intryga kobiet ma wykazać, że mężczyźni są z natury niewierni. Akcja obfituje w zaskakujące i zabawne zdarzenia. Uczciwość małżeńska trzech par głównych bohaterów wystawiona zostaje na próbę. Jedna noc spędzona na tytułowym balu w operze paryskiej sprawi, że małżonkowie zmuszeni będą na nowo przyjrzeć się swym związkom. Studencki spektakl przygotowali znakomici realizatorzy: dyrygent Piotr Wajrak oraz choreograf i inscenizator Marek Zajączkowski. W obsadzie było można podziwiać najlepszych studentów wydziałów Wokalno-Aktorskiego oraz Instrumentalnego bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Początek spektaklu o godz. 18:00 w Auli UMK.

Wstęp wolny (bez zapisów i wejściówek).

Więcej szczegółów

24 kwietnia 2017

Partnerzy festiwalu:
Partnerzy Festiwalu
Patronat medialny:
Patronat medialny
Mecenas Festiwalu:
Nestle
od 2005 roku
Biuro Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki: ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń, tel. 56 611 49 32, festiwal@umk.pl