żetony

18. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
20-24 kwietnia 2018

Aktualności

 [fot. Andrzej Romański]
[fot. Andrzej Romański]

Koncertowa inauguracja

Koncert kameralny w wykonaniu artystów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zainaugurował 20 kwietnia 2018 r. XVIII edycję Festiwalu.

Podczas koncertu zaprezentowała się pełna młodzieńczej energii i entuzjazmu Orkiestra Kameralna Accademia dell’Arco prowadzona przez prof. dr. hab. Pawła Radzińskiego. W skład zespołu wchodzą studenci i absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Orkiestra posiada już spory dorobek, w tym koncert z udziałem wirtuoza skrzypiec - Wiktora Pikajzena oraz występy w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii i Finlandii.

Festiwalowy koncert, u boku orkiestry, uświetniła znakomita pianistka Katarzyna Wesołowska. W programie: Koncert fortepianowy d-moll J.S. Bacha, Zima i Wiosna z cyklu Pory roku A. Vivaldiego, Preludium Des-dur op. 28 nr 15 F. Chopina, Serenada R. Twardowskiego oraz Divertimento i Dym I. Frołowa.

Koncert rozpoczął się w piątek 20 kwietnia o godz. 19:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Dwór Artusa” w Toruniu (ul. Rynek Staromiejski 6). Wstęp na wydarzenie był wolny (bez zapisów i wejściówek).

Szczegóły wydarzenia