żetony

18. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
20-24 kwietnia 2018

Polecamy na festiwalu

, [fot. Andrzej Romański]

„Bal w Operze” na finał Festiwalu

Na zakończenie 17. edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki artyści Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprezentowali „Bal w Operze” Richarda Heubergera.

„Bal w Operze” (libretto wg komedii „Trzy różowe domina” A. Delacoura i A. Hennequina - V. Leon i H. von Waldberg) to operetka w trzech aktach napisana przez austriackiego kompozytora Richarda Heubergera. Prapremiera odbyła się 5 stycznia 1898 roku w Wiedniu, a premiera polska zaledwie pół roku później w Warszawie.

Rzecz rozgrywa się w ciągu dwóch dni w Paryżu podczas karnawału. Intryga kobiet ma wykazać, że mężczyźni są z natury niewierni. Akcja obfituje w zaskakujące i zabawne zdarzenia. Uczciwość małżeńska trzech par głównych bohaterów wystawiona zostaje na próbę. Jedna noc spędzona na tytułowym balu w operze paryskiej sprawi, że małżonkowie zmuszeni będą na nowo przyjrzeć się swym związkom. Studencki spektakl przygotowali znakomici realizatorzy: dyrygent Piotr Wajrak oraz choreograf i inscenizator Marek Zajączkowski. W obsadzie było można podziwiać najlepszych studentów wydziałów Wokalno-Aktorskiego oraz Instrumentalnego bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Początek spektaklu o godz. 18:00 w Auli UMK.

Wstęp wolny (bez zapisów i wejściówek).

Więcej szczegółów

24 kwietnia 2017