mozaika

Polecamy na festiwalu

 [fot. Andrzej Romański]
[fot. Andrzej Romański]

Teatralny powrót Odyseusza

Teatr "Status Quo" zapraszał na spektakl „Odyseusz. Powrót króla”, w którym z przymrużeniem oka opowiedział o perypetiach swojego bohatera.

Jak zaznaczają twórcy przedstawienia – jest jeden niezmienny od wieków problem mężczyzn: jak wytłumaczyć żonie późniejszy powrót do domu? Z tym karkołomnym zadaniem mierzył się również bohater sztuki "Odyseusz. Powrót króla".

Podczas narady bogów Atena przekonuje Zeusa, aby ten zezwolił powrócić do domu Odyseuszowi, który aktualnie więziony jest przez piękną Kalipso na wyspie Ogygia. Po interwencji bogów Odyseusz wraca do domu, lecz po drodze spotyka nieprzychylnego mu boga mórz Posejdona, który próbuje go zabić. Dzięki sprzyjającemu szczęściu Odys trafia na swoją wyspę Itakę, gdzie zastaje swoją rodzinę w niebezpieczeństwie. Jakie przygody spotkały Odyseusza? Co grozi jego rodzinie? Czy żona była wierna? I dlaczego każdej naradzie musi towarzyszyć alkohol...? Przekonamy się o tym, wybierając się w podróż do świata mitów w groteskowej interpretacji studenckiego teatru "Status Quo".

Spektakl odbył się w sobotę 21 kwietnia o godz. 18:00 i 19:30 na dużej scenie Teatru "Baj Pomorski" (ul. Piernikarska 9).

Wstęp wolny (bez zapisów i wejściówek)

Szczegóły imprezy