mozaika

Polecamy na festiwalu

 [fot. Andrzej Romański]
[fot. Andrzej Romański]

Czas, przestrzeń, teatr

„Czas, przestrzeń, ruch - teatralny esej o fizyce, fizyczny esej o teatrze” – to impreza, na którą zapraszaliśmy 23 kwietnia do „Od Nowy”.

Pojęć przestrzeni, czasu i ruchu używamy na co dzień, często nie zdając sobie sprawy z ich zagadkowości. Czy możemy sobie wyobrazić czas bez zmiany, przestrzeń bez przedmiotów? Czy możemy sobie wyobrazić ruch bez czasu i bez przestrzeni? Na te i wiele innych pytań twórcy spektaklu starali się odpowiedzieć wspólnie z aktorem mimem, który operując odpowiednio swoim ciałem potrafi wytworzyć iluzję: przestrzeni z jej ograniczeniami, czasu z jego ciągłością i ruchu z jego względnością.

Wydarzenie poprowadzili: prof. dr hab. Mirosław Bylicki (Instytut Fizyki UMK), prof. dr hab. Paweł Szroeder (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), Mieczysław Giedrojć (Teatr Małych Form w Bydgoszczy) oraz mgr Dariusz Kubicki (Centrum Astronomii UMK).

Impreza odbędzie się w godz. 11:00-11:45 oraz 13:00-13:45 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu (ul. Gagarina 37a).

Wstęp za okazaniem wejściówki, którą osoby indywidualne będą mogły otrzymać 18 kwietnia w godz. 16.00-18.00 w Centrum Kultury „Dwór Artusa” (ul. Rynek Staromiejski 6).

Szczegóły wydarzenia