mozaika

Polecamy na festiwalu

 [fot. Andrzej Romański]
[fot. Andrzej Romański]

Bogactwo sposobów komunikacji

„Odkrywcy kodów kulturowych” to impreza, na którą zapraszali: Dział Współpracy Międzynarodowej UMK, Wydział Nauk Historycznych UMK oraz zagraniczni studenci naszego Uniwersytetu.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać różnorodność i bogactwo sposobów komunikacji - od języka werbalnego i jego zapisu, przez mowę ciała, po kulturę pozajęzykową. W ramach spotkania odbył się wykład "Co kraj to obyczaj, wprowadzenie do komunikacji międzykulturowej". Ponadto studenci z Maroka, Ghany, Chin oraz Turcji poprowadzili warsztaty i zaprezentowali różne rodzaje alfabetów: mandaryński, berberyjski, arabski i grecki. Przy okazji spróbowali nauczyć nas pisać w swoim języku. Przygotowali również smakołyki popularne w ich krajach i przedstawili miejsca i zwyczaje kulturowe ukazujące bogactwo sposobów komunikacji międzyludzkiej.

Spotkanie rozpoczęło się 25 kwietnia o godz. 10.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury „Dworu Artusa”. Obowiązywały bezpłatne wejściówki, które można było odbierać w Dworze Artusa (Rynek Staromiejski 6).

Więcej szczegółów

Wydarzenie na Facebooku

Wyszukiwarka imprez