mozaika

Polecamy na festiwalu

 [fot. Andrzej Romański]
[fot. Andrzej Romański]

Potyczki z językiem polskim

Zespoły i soliści zmierzyli się w walce o tytuł „Mistrza Ortografii”. Wszystko pod okiem przewodniczącej Rady Języka Polskiego prof. Katarzyny Kłosińskiej.

Dwugodzinne spotkanie językowe "Popołudnie z dobrą polszczyzną" rozpoczął wykład dr hab. Katarzyny Kłosińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Czym jest mowa nienawiści?”.

Główną atrakcją spotkania było dyktando o tytuł „Mistrza Ortografii”. W kategorii indywidualnej dyktando było otwarte dla wszystkich chętnych. W kategorii zespołowej w konkursowe szranki staną przedstawiciele władz rektorskich, pracowników naukowych i studentów Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urzędu Miasta Torunia oraz dziennikarzy. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody. Zwycięzca w kategorii indywidualnej otrzyma czytnik e-booków.

Wydarzenie rozpoczęło się 25 kwietnia o godz. 14.00 w Audytorium E na Wydziale Prawa i Administracji UMK przy ul. Bojarskiego 3.

Wstęp na wydarzenie, jak i udział w kategorii indywidualnej dyktanda, był bezpłatny, nie obowiązywały zapisy/wejściówki.

Więcej szczegółów

Wyszukiwarka imprez