mozaika

Polecamy na festiwalu

 [fot. Andrzej Romański]
[fot. Andrzej Romański]

O promocji nauki

Jedno z festiwalowych wydarzeń adresowane było bezpośrednio do pracowników UMK. Natalia Osica i Wiktor Sumliński z agencji Science PR opowiedzieli, jak budować wizerunek badacza i promować projekty naukowe.

Prowadzący na przykładzie zrealizowanych projektów pokazali, jak nowoczesna promocja może wspierać rozwój nauki i pomagać badaczom w realizacji celów zawodowych i osobistych. Podczas wykładu zostały zaprezentowane najciekawsze przykłady promocji badań naukowych, a każdy uczestnik opuścił spotkanie z wieloma cennymi radami. Prowadzący to: Natalia Osica, jurorka w konkursach popularyzatorskich (m.in. Three Minute Thesis). Prowadzi warsztaty dla naukowców w całej Polsce, których celem jest inspirowanie środowiska naukowego do promowania nauki. W 2017 roku ukazała się książka „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (OPI-PIB, 2017), którą Natalia Osica napisała wspólnie z Wiktorem Niedzickim. W 2011 roku otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki od redakcji Nauka w Polsce PAP. Wiktor Sumliński, realizator nagradzanych kampanii z zakresu Public Relations, były dziennikarz prasowy i telewizyjny. Autor relacji z trzech edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Wydarzenie odbyło się 26 kwietnia w godz. 15:00-16:30 i 17:00-18:30 w sali 101 Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych (ul. Batorego 39L).

Wstęp był bezpłatny, ale obowiązywały zapisy elektroniczne. Zgłoszenia można było nadsyłać na adres w.sumlinski@sciencepr.pl.

Więcej szczegółów

Wyszukiwarka imprez