Aktualności

Czas na Festiwal

21. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki zbliża się wielkimi krokami. W kwietniu czekają nas trzy dni po brzegi wypełnione imprezami popularnonaukowymi i artystycznymi.

Tegoroczna edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia i potrwa do poniedziałku 24 kwietnia.
 
To już tradycja, że każdego roku Toruń na kilka dni staje się stolicą nauki i sztuki. Badacze i studenci z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz pracownicy lokalnych instytucji kultury i nauki w przystępny oraz atrakcyjny sposób prezentują swoje osiągnięcia, przybliżają dyscypliny, którymi się zajmują i aktualne tematy badawcze. Naukowe święto to również okazja, by zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych – laboratoriów, muzealnych magazynów, pracowni artystów oraz na zaplecza firm i instytucji.
 
Wzorem lat ubiegłych spodziewamy się ponad 30 tys. uczestników i uczestniczek, w tym grupy festiwalowych turystów, którzy w kwietniu specjalnie przyjeżdżają do Torunia, by bawiąc się zdobywać wiedzę.
 
Przypominamy, że udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Impreza odbywać się będzie w blokach tematycznych w wybranych miejscach w Toruniu, m.in. w kampusie uniwersyteckim, na Starówce oraz wybranych Wydziałach. Każde z tych miejsc będzie miało swój temat wiodący. O szczegółach programu poinformujemy już wkrótce.