Aktualności

Koncert muzyki Telemanna przeniesiony

Koncert muzyki instrumentalnej Georga Philippa Telemanna został przeniesiony do Centrum Kultury Dwór Artusa. Data pozostaje bez zmian: sobota 20 kwietnia, godz. 13.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Georga Philippa Telemanna.

- Temat przewodni festiwalu – otwartość – jest bardzo szeroki. W kontekście muzyki Telemanna hasło to jest rozumiane jako otworzenie się na inne style, bogatą i niecodzienną instrumentację, a także ciekawość i chęć poznawania innych stylów muzycznych XVIII-wiecznej Europy. Kompozytor zapoznał się z nimi podróżując po Europie, m.in. do Paryża, gdzie prawykonał swój zbiór Kwartetów Paryskich. – tłumaczą organizatorzy wydarzenia z Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Telemann łączy w swoich kompozycjach najpiękniejsze cechy stylu francuskiego i włoskiego. W Kwartecie Paryskim usłyszeć można typowo francuskie tańce, poprzedzone charakterystyczną uwerturą w stylu francuskim, z kolei w Sonacie Metodycznej kompozytor ozdabia wolne części w typowym stylu włoskim. W koncercie udział wezmą: Olga Musiał-Kurzawska, Michalina Barcikowska – flet traverso Aleksandra Pilarska-Lewi – skrzypce historyczne Maria Swigost – obój barokowy Justyna Knapczyk-Prusakowska, Cecylia Stanecka – viola da gamba Tomasz Kłeczek, Dorota Zimna – klawesyn.

Wstęp wolny.

Czas i miejsce:
Sobota 20 kwietnia, godz. 13-14. Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, Sala Wielka