Aktualności

Poznaj program Festiwalu

Ponad 130 imprez w pięciu strefach oraz 18 blokach tematycznych – program 22. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki odznacza się obfitością i różnorodnością popularnonaukowych wydarzeń i jest już dostępny na stronie.

Tegoroczna edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki rozpocznie się w sobotę 20 kwietnia i potrwa do poniedziałku 22 kwietnia. W programie 22. już edycji wydarzenia znalazły się m.in. warsztaty, pikniki, pokazy, spacery, rajd rowerowy, wykłady, dyskusje i spotkania. Zachęcamy społeczność naszego Uniwersytetu i miasta do włączenia się i wzięcia udziału w tym popularnonaukowym święcie.

Przypominamy, że tegorocznemu Festiwalowi przyświeca hasło "Otwartość". Zgodnie z przyjętą przez Radę Programową Festiwalu formułą, program jest złożony z bloków tematycznych w tym roku mamy ich aż 18.

Opisy wszystkich wydarzeń, które znalazły się w programie 22. TFNiS, dostępne są w wyszukiwarce na stronie Festiwalu, która nie tylko pozwala posortować imprezy według dziedziny, formy zajęć, terminu i zasad wstępu, lecz również umożliwia stworzenie własnego niepowtarzalnego planu uczestnictwa w popularnonaukowym święcie. Aby dodać wybrane wydarzenia do indywidualnego kalendarza, wystarczy założyć konto na stronie TFNiS, zalogować się i kliknąć guzik „Dodaj do planu” przy wybranej imprezie. Do czasu uruchomienia rejestracji możliwość tworzenia indywidualnego planu dotyczy tylko imprez, na które nie obowiązują zapisy.

Przypominamy, że udział we wszystkich festiwalowych imprezach jest bezpłatny, na część z nich jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dotyczy to przede wszystkim wydarzeń, na których obowiązuje limit miejsc. To różnego rodzaju warsztaty, kameralne pokazy i spotkania. Zapisać się będzie można poprzez stronę Festiwalu rejestracja zostanie uruchomiona w czwartek 4 kwietnia od godz. 12:00.