Aktualności

Propozycji na pęczki

Społeczność akademicka oraz instytucje wspierające stanęły na wysokości zadania – na 22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki zgłoszono blisko 130 propozycji imprez. Program zapowiada się więc bogaty i bardzo różnorodny.

I w tym roku czekają nas trzy dni po brzegi wypełnione imprezami naukowymi i artystycznymi. Przekonamy się o tym już całkiem niedługo - 22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki rozpocznie się w sobotę 20 kwietnia, a zakończy w poniedziałek 22 kwietnia 2024 r.

Najbliższej edycji przyświecać będzie hasło OTWARTOŚĆ. To właśnie wokół niego będziemy budowali nie tylko program Festiwalu, ale też formy imprez i rozwiązania organizacyjne. Duża część zgłaszających, zgodnie z sugestią organizatorów, uczyniła je motywem przewodnim proponowanych wydarzeń.

Rada Programowa Festiwalu pracuje nad ostatecznym programem popularnonaukowego święta, który na początku lutego udostępnimy wszystkim zainteresowanym. Już teraz pewne jest jednak to, że będzie on bogaty, różnorodny i jak zwykle atrakcyjny dla wszystkich grup odbiorców. Unikatowa formuła zakłada, że Festiwal złożony będzie z bloków tematycznych, które – by uniknąć rozproszenia – skupione są w kilku strefach: kampusie akademickim na Bielanach, Podgórzu, Starówce, Wydziale Sztuk Pięknych oraz w otoczeniu Młyna Wiedzy. Dzięki temu dostęp do przygotowanych atrakcji będzie łatwiejszy i wygodniejszy.