Aktualności

Trwa nabór zgłoszeń

Jest jeszcze szansa na zgłoszenie imprezy na 21. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Na propozycje wydarzeń czekamy do 5 lutego.

Tegoroczna edycja Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia i potrwa do poniedziałku 24 kwietnia. Zachęcamy społeczność naszego Uniwersytetu do włączenia się w jego organizację. Jest jeszcze czas na zgłoszenie imprezy – na propozycje czekamy do 5 lutego.

Przypominamy, że tegoroczny Festiwal odbędzie się pod hasłem „Pięć wieków po Koperniku”. Nie oznacza to jednak, że wszystkie imprezy muszą nawiązywać do życia i działalności patrona naszej Uczelni.

Zgodnie z przyjętą przez Radę Programową Festiwalu formułą, program będzie złożony z bloków tematycznych. Trzon stanowi pięć z nich: "Piknik popularno-naukowy", "Naukowe Miasteczko", "Akcja-edukacja", "Jaskinia Mądrości" oraz blok "W głąb sztuki", za który w całości odpowiadają pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Sztuk Pięknych.

Osoby zainteresowane zgłoszeniem imprezy do powyższych bloków tematycznych proszone są o kontakt ze swoimi wydziałowymi koordynatorami 21. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Ponadto istnieje możliwość dodawania wydarzeń, a nawet całych bloków tematycznych (tj. kilku imprez związanych ze sobą tematycznie oraz odbywających się w jednej ze stref: na kampusie UMK, Starówce, Lewobrzeżu, Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy oraz na Wydziale Sztuk Pięknych”). Pomysły należy kierować do 12 lutego, bezpośrednio do koordynatorki Festiwalu, Anny Wielbińskiej, na adres: festiwal@umk.pl