Aktualności

Wyróżnienie "Przyjaciel Festiwalu"

Firma Nestle oficjalnie została „Przyjacielem Festiwalu”. Od blisko dwóch dekad wspiera bowiem organizację Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Cereal Partners Poland Toruń-Pacific Sp. z o.o. jest mecenasem Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki od 2005 r. O tego czasu wspiera organizację wydarzenia nie tylko finansowo, ale też merytorycznie – firma ma swojego przedstawiciela w Radzie Programowej Festiwalu.

W sobotę wieczorem, podczas oficjalnej inauguracji 22. edycji Festiwalu, Małgorzata Szalewska-Urbańska, wiceprezes zarządu firmy odebrała z rąk prof. Aldony Glińskiej- Neweś, przewodniczącej Rady Programowej Festiwalu, pamiątkowy dyplom "Przyjaciela Festiwalu".

- To praktycznie 20 lat bardzo owocnej współpracy, bez której nasz Festiwal nie mógłby rozwijać się do tej postaci, w której jest dzisiaj – mówił prof. Mieczysław Kunz, dyrektor programowy Festiwalu. - Rada Programowa Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki postanowiła przyznać wyróżnienie „Przyjaciela Festiwalu” – w ten sposób, od tego momentu, pragniemy honorować firmy, instytucje i osoby, które wnoszą istotny i wieloletni wkład w rozwój naszego Festiwalu.

- W imieniu całej społeczności naszej firmy niezwykle dziękuję za to wyróżnienie i miano "Przyjaciela Festiwalu". Cieszę się i jestem szczerze dumna, że od 2005 r. możemy uczestniczyć i w pewnym stopniu przyczyniać się do jego organizacji – dziękowała Małgorzata Szalewska-Urbańska, wiceprezes zarządu Nestle. -  To Festiwal, który wpisał się już w kanon i pejzaż naszego miasta i regionu.

Więcej zdjęć z inauguracji oraz pierwszego dnia Festiwalu.