żetony

18. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki
20-24 kwietnia 2018

Aktualności

, [fot. Andrzej Romański]

Chińskie otwarcie

Spotkanie z kulturą Chin zainaugurowało w piątek 21 kwietnia o godz. 18:00 XVII edycję Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Wydarzenie pt. "Podróż do Azji. Kulturalne Chiny w pigułce", które otworzyło tegoroczny Festiwal, było nietuzinkowym występem wokalno-tanecznym grupy studentów z Chin. Pokaz pozwolił przenieść się nam do krainy pełnej ciekawych dźwięków i barwnych strojów ludowych.
Druga odsłona piątkowej inauguracji poświęcona była tradycyjnej medycynie chińskiej. Zgodnie z tradycją zdrowie osiągnąć można jedynie dzięki zachowaniu balansu pomiędzy Yin i Yang - siłami, które rządzą światem. Piątkowy wykład z elementami pokazu traktował o metodach zwalczania chorób, w tym leczeniu akupunkturą. Spotkanie z przedstawicielką z Beijing Open University było wyjątkową okazją, by przenieść się do Chin, gdzie postrzega się człowieka holistycznie - w połączeniu ze wszystkimi aspektami jego życia.

Impreza adresowana była do szerokiego grona odbiorców: dzieci ze szkoły podstawowej, młodzieży z gimnazjum, młodzieży z liceum, dorosłych i seniorów.

Początek 21 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Auli UMK (ul. Gagarina 11).

Wstęp wolny (bez zapisów i wejściówek).

Więcej szczegółów

(fot.Andrzej Romański)

5 kwietnia 2017